Ogłoszenia XXXII niedziela zwykła (11.11.2018 r.)

 1. Dziś Polacy obchodzą jedno z najważniejszych świąt państwowych 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po 123 latach zaborów naznaczonych walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków nasz kraj odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za ten proces, ludzi dzięki którym odzyskaliśmy własne państwo. Prosimy o łaskę godnego przeżywania tej uroczystości i siłę do podjęcia wyzwań, które będą budować silną i wolną Polskę.
 2. W poniedziałek 12 listopada:
  • wspomnienie  św. Jozafata Kuncewicza, biskupa, męczennika.
 3. We wtorek 13 listopada:
  • wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.
 4. W środę 14 listopada:
  • po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb pisanych na kartkach.
 5.  W piątek 16 listopada:
  • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
 6. W sobotę 17 listopada:
  • wsponienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 7. W niedzielę 18 listopada:
  • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pana Andrzeja Czyrka,
  • o godz. 12:00 Msza św. dla dzieci.
 8. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, będzie miała spotkania według ustalonego porządku.
 9. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych, zyskujmy odpusty i ofiarujmy za zmarłych, składajmy wypominki z imionami  zmarłych.
 10. Ubogacajmy się duchowo sięgając po nową prasę katolicką. Dzielmy się doświadczeniem miłości Bożej w życiu rodzinnym.
 11. Młodzież naszej parafii zapraszamy 17 listopada (sobota) na bezpłatny wyjazd do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego (Park Dinozaurów, Park Rozrywki, Zwierzyniec, Historyczne Oceanarium) oraz do Kazimierza nad Wisłą (Ściana płaczu, Rynek, Baszta, Góra Trzech Krzyży, Zamek). Wyjazd 6:00, powrót około godziny 20:00. Zainteresowanych zapraszamy do zapisu w zakrystii lub u księży.