Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela zwykła 18.10.2020 r.

 1. We wtorek wsp. św. Jana Kantego, kapłana, w czwartek wsp. św. Jana Pawła II, Papieża.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej w środę a po niej nabożeństwo różańcowe.
 3. Wspólnota Formacyjna Dorosłych zaprasza na modlitwę uwielbienia Jezusa we wtorek po nabożeństwie różańcowym.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę po Różańcu do godz. 20.00, w intencji rodzin, o powołania kapłańskie i gorliwość w służbie dla kapłanów.
 5. Wspólnota Intronizacyjna zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 17.00.
 6. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
 7. Róża Pana Bronisława Pałki poprowadzi w przyszłą niedzielę modlitwę różańcową.
 8. W poniedziałek po nabożeństwie różańcowym spotkanie pierwszej grupy kandydatów do bierzmowania (w kościele).
 9. W środę po nabożeństwie różańcowym spotkanie LSO (w kościele).
 10. Spotkania parafialnego Chóru „Credo” zostają zawieszone do odwołania.
 11. W czwartek po nabożeństwie różańcowym spotkanie drugiej grupy kandydatów do bierzmowania (w kościele).
 12. W piątek spotkanie Oazy zapraszamy dzieci i młodzież. Spotkanie Oazy odbędzie się w oddzielnych salkach, zgodnie z zaleceniem sanitarnym w grupach nieprzekraczających 10 osób.
 13. Msza Św. z dziećmi w niedzielę o godz. 12.00.
 14. W związku z zaistniałą sytuacją odwołujemy uroczystość instalacji relikwii św. Jana Pawła II, zaplanowaną na poniedziałek 26 października.
 15. Ze stolika pod chórem i przy drzwiach wyjściowych od zakrystii możemy zabrać ze sobą kartki wypominkowe, na które wpisujmy czytelnie imię i nazwisko zmarłego. Każdego dnia przez cały listopad po Mszy Św. modlić się będziemy za zmarłych z wypominek. We wszystkie niedziele listopada o godz. 16.30 odmawiamy różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach.
 16. Czas dobrze wykorzystany na formację duchową w Dzień Pański, to czas przeznaczony na lekturę prasy katolickiej. Niedziela na swoich łamach poświęca miejsce św. Janowi Pawłowi II – „Jan Paweł II wyprzedził swój czas”. Tygodnik Źródło zamieszcza artykuł „Do ust czy na rękę – jak przyjmować Komunię Świętą”. Zachęcamy do wzięcia naszej gazetki parafialnej a w niej artykuł poświęcony Liturgicznej Służbie Ołtarza.
 17. Księdzu Łukaszowi Jaskowi, który po wakacjach przejął prowadzenie Liturgicznej Służby Ołtarza i Oazy, w dniu Jego Imienin życzymy aby Mu nie zabrakło pomysłów na pracę z młodzieżą. Niech św. Łukasz Apostoł wyprasza Mu wszystkie niezbędne przymioty serca kapłana Chrystusowego a Matka Boża Zaleska pomaga roztaczać opiekę nad wszystkimi poszukującymi odkupieńczej miłości Jezusa Chrystusa.
 18. Za ofiary dziś złożone na termomodernizację Domu Parafialnego składamy Bóg zapłać.

 

W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny, Biskup Rzeszowski przekazuje wiernym następujące wytyczne, do których należy się stosować.

 1. Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni. W naszej świątyni na dole i na balkonach może jednocześnie uczestniczyć we Mszy Św. czy nabożeństwach 90 osób.
 2. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Osoby te gorąco zachęcamy do uczestnictwa w transmisji Mszy Św. w niedzielę z naszego kościoła na facebooku o godz. 10.30.
 3. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.
 4. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na  adorację eucharystyczną.
 5. Przy wykonywaniu posługi liturgicznej lub duszpasterskiej wszyscy duchowni są zobowiązani do przestrzegania rygorów sanitarnych (dbałość o czystość i dezynfekcję dłoni, konfesjonałów i innych miejsc sprawowania sakramentów, zasłanianie ust i nosa przy bezpośrednim, dłuższym kontakcie z wiernymi).
 6. Księża Proboszczowie i pozostali duszpasterze są zobowiązani do kontynuowania pracy formacyjnej  z grupami parafialnymi oraz do prowadzenia katechezy przygotowującej do sakramentów świętych. Należy to czynić z uwzględnieniem obowiązujących przepisów państwowych, co może oznaczać np. konieczność wykorzystania większej przestrzeni kościoła zamiast salki parafialnej.
 • W kościele wierni mają zachowywać dystans 1,5 m osoba od osoby oraz zakrywać usta i nos (z wyjątkiem sprawujących kult).
 • Osoby biorące udział w nabożeństwie poza kościołem (na zewnątrz) mają obowiązek zachować dystans 1,5 m oraz zakrywać usta i nos. Liczba uczestników nie jest ograniczona.
 • Przepisy te obowiązują także przy pogrzebach, ślubach oraz na cmentarzach.
 • Liczba osób mogących uczestniczyć w zebraniach została ograniczona do 10 osób w strefie czerwonej i do 20 w strefie żółtej.

 

Z okazji zbliżającego się liturgicznego święta św. Łukasza Ewangelisty, Ksiądz Biskup poleca w modlitwie opiece tego świętego Patrona wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Otacza także modlitwą i duchowym wsparciem wszystkich chorych i cierpiących. Wzywając orędownictwa naszej Matki i Królowej oraz wstawiennictwa naszych świętych Patronów, udziela wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.