MOC RÓŻAŃCA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM

Bracie i Siostro,
Trwa październik, a z nim piękne nabożeństwo różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które w naszej parafii ma miejsce każdego dnia o godz. 18.00.
Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ta modlitwa jest miła Panu Jezusowi i Matce Najświętszej.
Przekonali się o tym mieszkańcy miejscowości Garnek położonej około 70 km od Warszawy. Dokładnie 1 września 1939 roku w dniu napaści Niemiec na Polskę, proboszcz tej parafii do zgromadzonych na wieczornym nabożeństwie powiedział, że na nieszczęścia, które będą miały miejsce w Polsce i na świecie jest jeden ratunek – Różaniec przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem. Każdego dnia, przez całą wojnę prowadzone było w parafii Garnek to nabożeństwo. Początkowo ludzi było niewielu, ale w miarę upływu wojny wiernych przychodziło coraz więcej. Z czasem kościół pękał w szwach. Owoce modlitwy były następujące: nikt z tej parafii nie zginął na froncie w czasie wojny, wszyscy żołnierze powrócili z wojny do swoich rodzin, przez cały czas wojny żaden Niemiec nie przekroczył granicy tej parafii. (źródło: fronda.pl).
Zaplanuj Przyjacielu czas na spotkanie z Panem Jezusem i Panią Zaleską. Rodzice przyprowadzajcie dzieci, dziadkowie zabierzcie wnuki. Rodzina która modli się razem, pozostaje razem (św. Matka Teresa z Kalkuty).
Pan Jezus i Matka Najświętsza czekają.
W naszej parafii ma miejsce premiera książeczki ABC OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MARYI, autorstwa Ojca Elizeusza. Dzieło to ujmuje głębią i prostotą. Na 60 stronach znajdziesz podpowiedź jak żyć z Matką Bożą na co dzień, jaki jest sens życia, na czym polega życie na drodze oddania, jakie są owoce oddania i jak zjednoczyć się z Maryją.
Książeczka jest bezcenna ze względu na treść, a można ją nabyć za dobrowolną ofiarę.
Oddaj się Maryi na własność, z Matką Bożą krótka droga do świętości.