IV niedziela Wielkanocna (12.05.2019 r.)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. We wtorek Święto Św. Macieja Apostoła. Czwartek Święto Św. Andrzeja Bobolii, kapłana, męczennika, patrona Polski.
  3. W poniedziałek nabożeństwo fatimskie w katedrze o godz. 19.00.
  4. Środa nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej z nabożeństwem majowym.
  5. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
  6. Modlitwę różańcową w niedzielę poprowadzi Róża Pani Anny Kuczmendy.
  7. O godz. 17.00 w poniedziałek próba scholki dziecięcej. (próby nie będzie !)
  8. Spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Grota” w poniedziałek o godz. 19.00
  9. Wolontariat studencki – Caritas Academica spotka się we wtorek o godz. 19.00.
  10. Koło Akademickie KSM spotka się w środę o godz. 19.00.
  11. Próba chóru również we środę po Mszy Św.
  12. Zbiórka ministrantów we środę po Mszy Świętej.
  13. Spotkanie Oazy w piątek.
  14. Na Mszę Św. w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania tych, którzy już się zapisali jak również tych, którzy jeszcze się chcą zapisać. Listę kandydatów  zamykamy do końca maja.
  15. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00, –  45 uczniów z klas III po raz pierwszy, w sposób pełny będzie uczestniczyć w Eucharystii. Pierwsza Komunia odbędzie się na Mszy Św. o godz. 12.00. Prosimy by w miarę możliwości pozostawić miejsce na tej Mszy dla dzieci, ich rodziców i rodzin.
  16. O godz. 14.30 tego samego dnia Pierwsza Komunia Święta dla dzieci z Niepublicznej  Specjalnej Szkoły Podstawowej „Solis Radius” mającą swoją siedzibę przy ul. Goździkowej.
  17. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na termomodernizację budynków parafialnych. Bóg zapłać za ofiary złożone na to przedsięwzięcie w miesiącu kwietniu.  Parafia musi mieć również wkład własny w realizację tego projektu. Parafia otrzymała dotację o którą ubiegaliśmy się  na tę inwestycję i podpisaliśmy umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Całość prac rozłożona jest na dwa lata. W tym roku chcemy zrobić budynek plebanii. W roku 2020 Dom Parafialny.