I Niedziela Adwentu (1.12.2019 r.)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent to czas radosnego przygotowania na przyjście Pana w czasie świąt jego narodzenia 25 grudnia.
    Zachęcamy aby przeżywać ten czas w trzeźwości. Pod chórem została wystawiona księga trzeźwości z możliwością wpisywania do niej postanowień abstynencji.
    W Adwencie Msze Święte roratnie o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież do przeżywania Adwentu w bliskości z Maryją. Zachęcamy dzieci do przychodzenia z lampionami już od poniedziałku. Rodziców, dziadków prosimy aby przyprowadzali swoje dzieci na tegoroczne roraty, w czasie których będziemy chcieli przybliżyć dzieciom różne oblicza naszej Matki Najświętszej Maryi Panny.
  2. We wtorek 3 grudnia:
    • wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  3. W środę 4 grudnia:
    • wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
    • o godz. 18:00 Msza św., a po niej Nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Po Nowennie, do godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin i kapłanów.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi już od poniedziałku przed Mszami św., a w pierwszy piątek od godz. 17:00. Pierwszą sobotę będziemy przeżywać w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, którymi jest obrażane. Zapraszamy do licznego udziału.
  5. W czwartek 5 grudnia:
    • spotkania formacyjne grup kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  6. W piątek 6 grudnia:
    • wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,
    • do godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
  7. W niedzielę 8 grudnia:
    • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny,
    • dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek,
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Marii Fedejko,
    • błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Rozdawać je będą po Mszy św. Panie z Caritasu. Jeśli ktoś chciałby z tej okazji złożyć ofiarę, składajmy w kopercie na tacę z dopiskiem – „opłatek”.