XVIII Niedziela zwykła (4.08.219 r.)

1. We wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego, czwartek –  wsp. Św. Dominika, kapłana, piątek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy, Męczennicy, patronki Europy, sobota – Święto Św. Wawrzyńca, Diakona, Męczennika.
  2. Zbliża się nasz parafialny Odpust 15 sierpnia – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
    Msze Święte o godz. 7.00; 9.00, o godz. 11.00 uroczysta Suma z procesją. Po południu Msza Święta o godz. 17.00. Po każdej Mszy Św. poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. W związku z Uroczystością Wniebowzięcia NMP Zespół Caritas naszej parafii  przed każdą Mszą Świętą w tym dniu, chce rozprowadzać ziele a złożone datki będą przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii. Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do tych, którzy mogą aby wesprzeć ich inicjatywę przynosząc  kwiaty i zioła we środę 14 sierpnia do Domu Parafialnego od godz. 14.00.
  3. Po Mszy Św. we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej.
  4. Od godz. 17.00 w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Pani Danuty Kubit.
  6. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych. Bądźmy Bogu wdzięczni za wielkie zrywy narodowe, które przyniosły nam wolność. Otaczajmy modlitwą w rodzinach trudne sprawy naszej Ojczyzny.
  7. Miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji. Niech każdy z nas dołoży swoją małą cegiełkę (składając swój dar), która pomoże innym wyzwolić się z nałogu pijaństwa, uzależnienia alkoholowego a może i naszym życiu należałoby zmienić stosunek do używanego alkoholu?
  8. Dziś wyrusza 42 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 6.30 przed kościołem Farnym w Rzeszowie. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez Katolickie Radio Via.