XXXIII Niedziela Zwykła (17.11.2019 r.)

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.
  2. Codziennie po Mszy św., modlimy się za wspominanych w wypominkach. Polecajmy ich również w modlitwie rodzinnej.
    • W niedziele listopada o godz. 16:30 różaniec za zmarłych z wypominek.
    • Zyskujmy odpusty cząstkowe za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
  3. W poniedziałek 18 listopada:
    • wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży i naszej diecezji.
  4. We wtorek 19 listopada:
    • o godz. 18:00 Msza św., a po niej na adorację i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zaprasza Wspólnota Dorosłych.
  5. W środę 20 listopada:
    • wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika,
    • o godz. 18:00 Msza św., a po niej Nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb pisanych na kartkach.
  6. W czwartek 21 listopada:
    • wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
    • spotkania formacyjne grup kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  7. W piątek 22 listopada:
    • wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, muzyków, chórzystów i organistów,
    • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
  8. W niedzielę 24 listopada:
    • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pana Bronisława Pałki.
  9. Za ofiary dziś składane na termomodernizację budynków parafialnych dziękujemy – Bóg zapłać.
  10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś między innymi nowy numer miesięcznika „List do Pani”.