XXXI Niedziela Zwykła (3.11.2019 r.)

1. Codziennie po Mszy św. modlitwa za wspominanych w wypominkach.
  2. Do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tzn.:
    • powinniśmy mieć przynajmniej ogólną intencję zyskania odpustu,
    • wzbudzić sobie wewnętrzną postawę całkowitego oderwania od grzechu, również powszedniego (a więc także od nałogu),
    • spowiedź sakramentalna. Jedna spowiedź wystarczy do zyskania odpustu w
      wielu dniach,
    • przyjąć sakramentalną Komunię Świętą,
    • pomodlić się według intencji Ojca Świętego,
    • nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
      Odpust zupełny można zyskać tylko jeden raz dziennie dla jednej z dusz cierpiących w czyśćcu.
      Od 9 listopada możemy zyskiwać odpusty cząstkowe.
  3. W poniedziałek 4 listopada:
    •  wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  4.  W środę 6 listopada:
    •  po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Składajmy na kartkach swoje podziękowania i prośby kierowane do Boga za pośrednictwem Matki Bożej.
    • do godz. 21:00 pozostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i można będzie adorować Pana Jezusa, modląc się w intencjach kapłanów i rodzin. Ta adoracja ustanowiona została z myślą o naszym wspieraniu tych dwóch instytucji – rodziny i kapłaństwa.
  5. W czwartek 7 listopada:
    • pierwszy czwartek miesiąca, Będziemy dziękować za dar Eucharystii, która nas umacnia w drodze do wieczności,
    • spotkanie uczniów klas ósmych przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.
  6. W piątek 8 listopada:
    • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
  7. W sobotę 9 listopada:
    • święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  8. W niedzielę 10 listopada:
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Barbary Pustelak.