XXVIII Niedziela zwykła (13.10.219 r.)

1. Dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz zdolnej  ale ubogiej młodzieży z małych miejscowości i terenów wiejskich.
  2. 23 i 24 październik czeka naszą parafię wielkie święto. Przybywa do nas Św. Jan Paweł II w znaku relikwii i obrazu. Chcemy zgłębiać przesłanie świętego Jana Pawła II i wcielać go w życie. Już dzisiaj zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym wydarzeniu. Dokładny program podamy za tydzień.Nasza parafia ubiegamy się o relikwie św. Jana Pawła II i chcielibyśmy aby na stałe znalazły swoje miejsce w naszym kościele.
  3. We wtorek wsp. Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy, Doktora Kościoła; w środę wsp. Św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy; w czwartek wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa, męczennika; w piątek Święto Św. Łukasza ewangelisty.
  4. Codziennie po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową. Odmawiajmy różaniec w rodzinach.
  5. Spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Grota” w poniedziałek w Sali Domu Parafialnego o godz. 19.00.
  6. Po Mszy Św. we wtorek spotkanie Wspólnoty Dorosłych.
  7. We środę po Mszy Św. i Nowennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy za Kościół, kapłanów i rodziny wraz z konferencją o modlitwie. Tą modlitwę chcemy praktykować w pierwszą i trzecią środę miesiąca do godz. 21.00.
  8. Zbiórka ministrantów po Mszy Św. we środę.
  9. Również we środę po wieczornej Eucharystii próba chóru.
  10. Kandydaci do bierzmowania zgromadzą się we czwartek – pierwsza grupa najpierw spotkanie formacyjne a po nim na Mszę Św., grupa druga najpierw uczestniczy we Mszy Św. a po niej w spotkaniu formacyjnym.
  11. Dla kandydatów do bierzmowania 26 października (sobota) o godz. 10.00 organizujemy spotkanie w Siedliskach w Kaplicy Pamięci Bł. Ks. Józefa Kowalskiego. W programie wprowadzenie w życie i dzieło kapłana, męczennika Auschwitz za różaniec, poświęcenie i rozdanie różańców, Msza Św. z dziesiątkiem różańca, zwiedzanie Kaplicy Pamięci i kościoła parafialnego. Rodziców prosimy o przywóz i odbiór młodzieży. Czyli początek godz. 10.00, zakończenie ok. 11. 45. Prosimy rodziców aby pomogli swoim dzieciom  spotkać się z kapłanem, wzorem do naśladowania przez  młodych.
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00
  13. Ruch Światło życie zaprasza na cotygodniowe spotkanie po Mszy Św. w piątek.
  14. Modlitwę różańcową w niedzielę poprowadzi Róża Pani Anny Kuczmendy.
  15. W niedzielę na godz. 17.00 zapraszamy na Eucharystię studentów.
  16.  Ponawiamy zaproszenie do wpisywania Róż Różańcowych, wspólnot działających  przy parafii, Ruchów na listę chętnych do poprowadzenia różańca w dowolny dzień tygodnia.
  17. Raz jeszcze zwracamy się z zachętą do zakładania Róż Różańcowych przez nasze dzieci, młodzież czy to klasowe w naszej szkole czy w ramach wspólnot młodzieżowych działających przy parafii.
  18. Jest jeszcze dwa wolne miejsce na wyjazd na dwudniową wycieczkę do Lwowa w dn.(19 i 20 października). Cena 390 zł. Program do otrzymania w zakrystii.
  19.  Dziś przypada Dzień Imienin Biskupa Edwarda. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.
  20. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na termomodernizację budynków parafialnych. W ubiegłym miesiącu złożono na ten cel 9720 zł.
  21. Ogłoszenie Prezydenta Miasta Rzeszowa. Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza wszystkich mieszkańców Osiedla  Zalesie – Zimowit do wzięcia udziału w wyborach do Rady Osiedla Zalesie, które odbędą się w dniu 15 października 2019 r (tj. wtorek) o godz. 18.00 w Budynku Szkoły Podstawowej nr. 24 w Rzeszowie ul. Czajkowskiego 11. Potrzeba minimum 100 osób aby wybory były ważne!