II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego (28.04.2019 r.)

1. W poniedziałek 29 kwietnia:
    • święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła – patronki Europy.
  2. We wtorek 30 kwietnia:
    • uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika – patrona Polski.
  3. W środę 1 maja:
    • rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane po Mszy św. Podtrzymujmy piękną tradycję tych nabożeństw. Starszych prosimy o zaszczepienie w młodszym pokoleniu miłości do Maryi. Zachęcamy do przychodzenia do kościoła również z najmłodszymi. Udekorujmy kapliczki będące w pobliżu naszych domów. Gromadźmy się przy nich ze śpiewem na ustach, jak to czyniły pokolenia przed nami.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek 2 maja:
    • wspomnienie św. Atanazego, biskupa, doktora Kościoła,
    • Dzień Flagi, pamiętajmy o wywieszeniu biało – czerwonej również 3 maja w dniu Narodowego Święta,
    • od godz. 17:00 spowiedź przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca.
  6. W piątek 3 maja:
    • Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  7. W sobotę 4 maja:
    • wspomnienie św. Floriana, męczennika,
    • o godz. 18:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, którymi jest obrażana. Po Mszy św. Procesja Maryjna z różańcem ulicą Zelwerowicza i Ćwiklińskiej. Zapraszamy do modlitwy wynagradzającej.
  8. W niedzielę 5 maja:
    • po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych,
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Anny Czyrek.