IV Niedziela Wielkiego Postu (22.03.2020 r.)

1. Msze  Św. w najbliższą niedzielę (IV niedzielę Wielkiego Postu) o stałych godzinach.
  2. Do końca marca 2020 r. dyspensą Ks. Biskupa Ordynariusza jesteśmy zwolnieni od  obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Jednocześnie przypominamy, że jesteśmy zobowiązani w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
  3. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 16.00.
  4. We środę (25 marca) będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Będzie okazja przystąpienia do duchowej adopcji. Wybieramy sobie jedno dziecko którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki i przez dziewięć miesięcy odmawiamy ustaloną modlitwę, którą znajdziemy w deklaracji, codziennie odmawiamy jedną tajemnicę różańca świętego.  Zachęcamy do włączenia się w duchową adopcję. Może postaramy się o pozyskanie kolejnych osób do duchowej adopcji. Dokonajmy prywatnie rozpoczęcia duchowej adopcji w domu łącząc się duchowo ze wszystkimi.
  5. Po Mszy Św. we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 17.00.
  7. Droga krzyżowa dla studentów, pracowników nauki i wszystkich chętnych we środę o godz. 20.00.
  8. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30. Droga krzyżowa dla dorosłych w piątek po Mszy Św.
  9. Modlitwę różańcową w niedzielę poprowadzi Róża Pani Kazimiery Pawełek.
  10. Nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych. Korzystajmy z różnych form rekolekcji w domach przez środki społecznego przekazu.
  11. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty w godz. 16.45 – 17.30.
  12. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach codziennie o godz. 20.30 w łączności z innymi by Bóg oddalił od nas epidemię, w intencji zarażonych i służby zdrowia.
  13. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi zarządzeniami Kurii Diecezji Rzeszowskiej dotyczących spowiedzi. Aby zachować bezpieczeństwo  spowiadających się wiernych, nie możemy odkładać spowiedzi na Wielki  Tydzień. Spowiedzi w dotychczasowym kształcie, wyznaczonej w jednym dniu w danej parafii nie będzie.  W związku z tym zapraszamy do spowiedzi znacznie wcześniej. Począwszy od poniedziałku w tym tygodniu codziennie po Mszy Św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu a w konfesjonale dyżurował będzie kapłan  do godz.  20. 00. Pamiętajmy o potrzebie wypełnienia 3 przykazania kościelnego. Możliwość wypełnienia tego przykazania trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  14. Sakramentu chrztu Świętego udzielamy na prośbę rodziców poza Mszą Świętą, w obecności najbliższej rodziny.

Kościół Święty opierając się na Słowie Bożym uczy nas niezmiennie, że nasz Bóg jest Dobrym i Miłującym Ojcem, który nie chce śmierci grzesznika, ale pragnie, aby się nawrócił i miał życie. Bóg jest z nami w tym doświadczeniu i nas przeprowadzi, jeśli Mu zaufamy i podejmiemy drogę naszego nawrócenia. Okres Wielkiego Postu zawsze był dla nas czasem pokuty i nawrócenia. To wezwanie w kontekście ostatnich wydarzeń, które wstrząsają całym światem, nabiera jeszcze większego znaczenia. Zachęcamy do patrzenia na to co się dzieje w duchu wiary i odczytywania znaków czasu, które daje nam Opatrzność. Zachęcamy do gorliwej modlitwy rodzinnej, bo życie zwolniło i mamy więcej czasu na lekturę Słowa Bożego i odprawianie rodzinnych rekolekcji, oceniając swoje życie w świetle Słowa Bożego i podejmując wielkopostne postanowienia naprawy. Żyjmy spotkaniem z Jezusem żywym, który jest tak blisko każdego z nas. Jezus jest źródłem życia teraz i w wieczności. Żyjmy Dobrą Nowiną jaką jest Jezus. Żyjmy w komunii z Jezusem.

Zawierzamy Wasze rodziny Maryi, Pani na Zalesiu, która rozumie nasz krzyż, który niesiemy a zwłaszcza dotknięci bezpośrednio wirusem. Ona chce byśmy zbliżyli się do Jezusa ukrzyżowanego i w Nim złożyli całą nadzieję.

Z modlitwą