Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (21.04.2019 r.)

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy. Kapłanom, również za przewodnictwo liturgii w poszczególne dni. Przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański. Pani Elżbiecie dekorującej kwiatami symboliczne miejsca, które pomagają nam przeżywać wydarzenia zbawcze. Strażakom za trzymanie straży przy Bożym Grobie. Panu organiście za przewodzenie w śpiewie liturgii Paschalnej. Panu kościelnemu, Różom Różańcowym, Zespołom duszpasterskim, dzieciom i młodzieży oraz ministrantom i lektorom za służbę przy ołtarzu i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Chórowi i Zespołowi „La Strada ” za przygotowanie i poprowadzenie adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, a także za śpiew liturgiczny. Panom szafarzom za pomoc w rozdawaniu Komunii Świętej. Wszystkim parafianom, drogim Gościom za Waszą obecność , wypływającą z wiary w tajemnice naszego odkupienia.
  2. Przez cały tydzień Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  3. Dziś:
    • o godz. 6:00 Msza św. rezurekcyjna z procesją,
    • kolejne Msze św. o godz. 9:00; 10:30; 12:00. Mszy św. popołudniowej nie będzie.
  4. W poniedziałek 22 kwietnia:
    • w oktawie Wielkanocy Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Przez osiem dni (oktawę), obchodzimy centralną Uroczystość w roku liturgicznym. Zachęcamy do jej obchodzenia przez codzienne uczestnictwo w Eucharystii.
  5. W środę 24 kwietnia:
    • po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb pisanych na kartkach.
  6. W piątek 26 kwietnia:
    • o godz. 18:00 na Mszę św. zapraszamy młodzież klas siódmych, która rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  7. W niedzielę 28 kwietnia:
    • Druga Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu Tydzień Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest Świętem Patronalnym Caritas. Prosimy parafialny Zespół Caritas o włączenie się w liturgię Mszy św. o godz. 9:00. Możemy przynieść ze sobą Jałmużnę Wielkopostną – skarbonki. Złóżmy je przed ołtarzem,
    • modlitwę różańcową odmówi Róża Pani Ewy Pawlik.
  8. W imieniu Parafii i Caritas parafialnego, dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli dzieło pomocy potrzebującym w naszej parafii. Dziękujemy parafianom za dar serca. Dzięki Waszej ofiarności obdarowanych zostało kilkadziesiąt rodzin. Zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie i dostarczenie paczek rodzinom.
  9. Różom Różańcowym składamy Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
  10. Zachęcamy do lektury świątecznej prasy katolickiej.
  11. Spotkanie Kręgu Domowego Kościoła odbędzie się 23.04. 2019 r. o godz. 18.30.

SPOTKANIA:

1. Po Mszy Św. we wtorek spotkanie Grupy Duszpasterskiej Dorosłych.
  2. Spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy Św. we środę.
  3. W środę o godz. 19.00 spotkanie Chóru Parafialnego.
  4. Koło Akademickie KSM spotka się w środę o godz. 19.00.
  5. W piątek o godz. 16.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Po Mszy Św. zaprasza na spotkanie młodzież Oazowa.