XXIX Niedziela Zwykła (20.10.2019 r.)

1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Otaczamy modlitwą misjonarzy i modlimy się o nowych, którzy zaniosą Dobrą Nowinę o zbawieniu na krańce świata.
  2. We wtorek 22 października:
    • wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża,
    • o godz. 18:00 Msza św., a po niej na adorację i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zaprasza Wspólnota Dorosłych.
  3. W środę 23 października:
    • powitamy w naszej parafii, w znaku relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Zapraszamy parafian do jak najliczniejszego udziału w tym wydarzeniu. Rozpoczniemy przywitaniem, po nim uroczysta Msza św. koncelebrowana z kazaniem, Różaniec, program słowno – muzyczny poświęcony Świętemu, Jego pontyfikatowi. Następnie ucałowanie relikwii i czas na osobistą refleksję, a po niej Akt zawierzenia AK i parafii Bogu, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  4. W czwartek 24 października:
    • o godz. 7:00 Msza św. z kazaniem, dla wszystkich parafian,
    • przerwy pomiędzy godz. 8:00 a 17:30 wypełnijmy modlitwą osobistą przed relikwiami. Prosimy Róże Różańcowe o ustalenie harmonogramu czuwania,
    • o godz. 10:00 Msza św. z udziałem nauczycieli i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 24, połączona z programem artystycznym i ucałowaniem relikwii. Następnie spotkanie młodszych uczniów naszej szkoły z Janem Pawłem II,
    • o godz. 15:00 zgromadzimy się na godzinie miłosierdzia,
    • o godz. 17:30 pożegnamy i przekażemy relikwie do Parafii Rzeszów – Drabinianka,
  5. W piątek 25 października:
    • od godz. 17:00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę 26 października:
    • o godz. 10:00 w Siedliskach, w Kaplicy Pamięci, spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z bł. ks. Józefem Kowalskim, męczennikiem za różaniec. Zakończenie ok. godz. 11:45. Rodziców prosimy o przywiezienie i odbiór swoich dzieci, aby im pomóc w zaczerpnięciu z tego spotkania pięknych wzorów do naśladowania.
  7. W niedzielę 27 października:
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Danuty Kubit,
    • o godz. 17:00 na Mszę św. zapraszamy studentów.
  8. Za ofiary dziś złożone na termomodernizację budynków parafialnych składamy Bóg zapłać.
  9. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o porządkowaniu grobów. Nasza miłość do zmarłych winna wyrażać się w darze modlitwy, zamawiania Mszy św., zyskiwania odpustów i pamięci o nich w wypominkach. Kartki wypominkowe dostępne są pod chórem. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub w kopercie na tacę.