Ogłoszenia Parafialne XVI niedziela zwykła 19.07.2020 r.

1. W środę Święto Św. Marii Magdaleny,
  2. czwartek – Święto Św. Brygidy, Zakonnicy, patronki Europy,
  3. w piątek – wsp. Św. Kingi, Dziewicy, w sobotę Święto Św. Jakuba Apostoła.
  4. W najbliższą niedzielę po wszystkich Mszach Św. z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i pomodlimy się za kierowców by służyli bliźnim i uniknęli wypadków. Będzie zbierana ofiara do puszek na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu.
  5. Po Mszy Św. we środa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Przychodzimy z naszymi podziękowaniami i prośbami.
  6. Tradycyjnie w piątek zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. Za ofiary dziś złożone na termomodernizację Domu Parafialnego wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
  8. Jutro do naszej parafii przybędzie Matka Boża w znaku obrazu, którą robotnicy „Solidarności” obrali sobie za patronkę oraz relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki kapelana „Solidarności”.
    Program naszego spotkania z Maryją będzie następujący:

1. 17.40 powitanie
    2. 18.00 Uroczysta Eucharystia
    3. 20.00 Różaniec
    4. 21.00 Apel Jasnogórski
      Wtorek –  dzień drugi
    5. 7.00 Msza Św.
    6. Od godz. 8.00 czuwanie modlitewne Róż Różańcowych i możliwość prywatnego nawiedzenia
    7. 16.00 Droga Krzyżowa
    8. 17.00 Akt Zawierzenia Matce Bożej
    9. 17.30 Pożegnanie

Zachęcamy parafian do jak najliczniejszego udziału w tej peregrynacji czy to w poniedziałek czy wtorek. Niech nasze spotkanie z Maryją – Matką Boga wyczuli nasze serca na drugiego człowieka i jego podstawowe potrzeby oraz pomoże odrodzić naszą narodową solidarność.