XIX Niedziela zwykła (11.08.219 r.)

1. We środę wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, męczennika Auschwitz.
  2. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii odpust. Msze Św. w dniu odpustu o godz. 7.00; 9.00; 11.00 – uroczysta suma z procesją eucharystyczną i po południu o godz. 17.00. Po każdej Mszy Św. poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. W związku z Uroczystością Wniebowzięcia NMP Zespół Caritas naszej parafii  przed każdą Mszą Świętą w tym dniu, chce rozprowadzać ziele a złożone datki będą przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii. Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do tych, którzy mogą aby wesprzeć ich inicjatywę przynosząc  kwiaty i zioła we środę 14 sierpnia do Domu Parafialnego od godz. 14.00.
  3. Po Mszy Św. popołudniowej w dniu odpustu o godz. 18.00 w ramach Podkarpackiego Festiwalu organowego w naszym kościele koncert: Patryk Podwojski – organy, Barbara Skora – mezzosopran. Zapraszamy.
  4. Zadbajmy o łaskę uświęcającą korzystając ze spowiedzi aby przyjąć dar odpustu w czwartkową uroczystość Wniebowzięcia.
  5. W sobotę wsp. Św. Jacka, kapłana.
  6. Jak w każdą środę po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej.
  7. Na rozważania przy wystawionym Sakramencie zapraszamy w piątek od godz. 17.00.
  8. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Marii Fedejko.
  9. We wtorek w katedrze o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.
  10. W dniu odpustu o godz. 11.00 zostaną odprawione Msze w następujących intencjach:
    • – w 10 – tą rocznicę ślubu Marcina i Sabiny o Boże błogosławieństwo, zdrowie dla nich i ich dzieci i opiekę Matki Bożej.
    • za ś. p. Magdalenę Kośmider – gregorianka
    • dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB dla Wiktorii w 18 – te urodziny z intencji rodzica.
  11. OO. Dominikanie z Borku Starego zapraszają na doroczny odpust. W tym roku w setną rocznicę koronacji cudownego obrazu. Program na afiszu w gablocie.