V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020 r.)

1. W poniedziałek 11 maja:
    •  o godz. 18:00 w katedrze Msza św. dziękczynna za stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Podczas tej Eucharystii będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20 rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60 rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60 rocznicę święceń kapłańskich.
  2. W środę 13 maja:
    • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej.
  3. W czwartek 14 maja:
    • Święto św. Macieja Apostoła.
  4. W piątek 15 maja:
    • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę 16 maja:
    • Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski.
  6. Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Pielęgniarstwa na świecie. Polecamy w modlitwie wszystkie pielęgniarki i położne, które teraz ciężko pracują narażając życie swoje i swoich rodzin na zakażenie COVID-19, umierają też z powodu zakażenia. Dlatego tym bardziej potrzebują naszego wsparcia duchowego i zwykłej ludzkiej solidarności.
  7. Informujemy rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, że uroczystość komunijna odbędzie się w dwóch terminach. Czerwcowym i sierpniowym. W czerwcu będzie to 27 (sobota), a w sierpniu – 8, 22, 29 (wszystkie w sobotę). Pozostałe szczegółowe informacje zostały zamieszczone w dzienniku internetowym.
  8. Taca najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na termomodernizację domu parafialnego. W marcu złożono na ten cel 1750 zł, a w kwietniu 1600 zł. Za wszystkie ofiary składane w kościele na tacę i poprzez przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać. Aktualnie przy domu parafialnym wykonywane są główne schody wejściowe. Przygotowujemy się do ocieplania dachu i jego malowania.
  9. W ubiegłą niedzielę na życzenie parafian prosiliśmy o przebywanie w świątyni w maskach w czasie nabożeństw. Dziś również na życzenie parafian prosimy, aby nie patrzeć krzywo na tych, którzy tych masek nie zakładają z prostej przyczyny, ze względów zdrowotnych mają przeciwskazania, aby takich masek nie zakładać. Z góry dziękujemy za zrozumienie.