IV Niedziela Adwentu (22.12.2019 r.)

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu.
  2. W poniedziałek 23 grudnia:
    • od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentem spowiedzi i komunii świętej przed świętami. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  3. We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia:
    Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu.
    Wigilia Bożego Narodzenia to wyjątkowy dzień w roku. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na Narodziny Jezusa. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Podziękujmy w modlitwie za dar Syna Bożego Zbawiciela Świata. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Wspomnijmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Podtrzymujmy piękny zwyczaj śpiewania kolęd po Wieczerzy Wigilijnej.

• o godz. 7:00 Msza św.,
    • o północy Msza św. „Pasterka”.   Składka z „Pasterki” przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki.
  4. W środę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia:
    • Msze św. jak w każdą niedzielę.
      Nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17:00.
  5. W czwartek 26 grudnia Święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika:
    • Msze św. jak w każdą niedzielę.
      Nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17:00.
  6. W piątek 27 grudnia Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty.
    • imieniny Ks. Biskupa Jana, Ordynariusza naszej Diecezji. Polecajmy Bogu w modlitwie Czcigodnego solenizanta.
  7. W niedzielę 29 grudnia Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa:
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pana Bronisława Pałki,
  8. Przeżywamy oktawę Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych i przyjmowanie komunii św. przez najbliższe osiem dni.
  9. W Święta znajdźmy również czas na lekturę dobrej prasy katolickiej.
  10. W czasie „kolędy” kancelaria czynna po Mszy św. wieczornej.

Plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy”:

• sobota 28 grudnia od godz. 9:00:
    • ul. Kiepury, obie strony. Od Szkoły i Matysówki równocześnie po dwóch kapłanów.

Na spotkanie z kapłanem prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem. Na stole krzyż i dwie świece, wodę święconą wraz z kropidłem. W miarę możliwości niech wszyscy domownicy oczekują na spotkanie z duszpasterzem przynoszącym dar modlitwy i błogosławieństwa. Ofiary z racji kolędy prosimy składać w kopertach na tacę z dopiskiem „kolęda”.