Rekolekcje Parafialne – program

Czy pozwolisz Bogu by Cię odnalazł i postawił na swojej drodze?
Bóg pragnie by w twoim sercu wybrzmiały w Wielkim Poście w całej głębi słowa proroka Joela: „Nawróćcie się do mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament. Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty”. Bójmy się powierzchowności w życiu religijnym. Wystrzegajmy się kompromisu i braku radykalizmu, tego, że Chrystus ciągle nie jest dla ciebie najwyższą wartością, że nie jest wszystkim. Nie dajmy się zwieść pysze doskonałości, że jestem tzw. „porządnym” katolikiem i nic nie muszę zmieniać
w swoim życiu. Takie myślenie może  prowadzić do utraty poczucia grzechu. Zatracenie świadomości grzeszności prowadzi do zerwania relacji z Bogiem. Wtedy Chrystus, Jego Odkupienie, zbawienie, żal za popełnione zło już nie jest potrzebne.

Rok duszpasterski zwraca naszą uwagę na Ducha Świętego „Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym”. To propozycja dla ciebie, który pragniesz rozwijać w sobie życie duchowe. Pozwól Duchowi Świętemu wyrwać Cię z tego nastawienia, ukierunkowania niemal wyłącznie na posiadanie i używanie dóbr.  Pozostaw drobiazgi, którym nadałeś tak duże znaczenie aby na nowo odkryć Boga, który kocha cię do szaleństwa. Postaw na Boga i pomóż Twojej rodzinie postawić na Boga.
Poza Bogiem nic się nie ostoi.

Przyjdź na rekolekcje i pozwól Bogu działać byś mógł zrozumieć głębszy sens tego co dzieje się aktualnie w Twoim życiu. W Nim wszystko ma rozwiązanie.
„Oto stoję u drzwi i kołaczę. Jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał a on ze mną”. Zróbmy więcej miejsca w swoim życiu dla Boga, słuchania Jego Słowa, modlitwy, Eucharystii i adoracji. Popraw relacje z Bogiem a Bóg polepszy relacje miedzy ludźmi.

Na rekolekcje zapraszają
Wasi Duszpasterze

PROGRAM REKOLEKCJI  9.03 – 12.03.2018 r.
Piątek (9 marzec)
godz.18.00                         Droga Krzyżowa dla wszystkich
godz.18.45                         Msza Święta z nauką dla wszystkich
                                                  Spotkanie dla młodzieży