OGŁOSZENIA I Niedziela Adwentu (02.12.2018 r.)

1. Rozpoczynamy Adwent. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, o godz. 18:00 Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zachęcamy dzieci do przychodzenia z lampionami już od poniedziałku. Dla dzieci przygotowane zostały pomoce w formie planszy i obrazków, by lepiej poznały jak działa Duch Święty w sercu ludzkim i jakie są tego owoce. Serdecznie zapraszamy.
  2. W poniedziałek 3 grudnia:
    • wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  3. We wtorek 4 grudnia:
    • wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Dzień modlitw za bezrobotnych.
  4. W środę 5 grudnia:
    • po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Zachęcamy do składania kartek z intencjami.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17:00.
  6. W czwartek 6 grudnia:
    • wspomnienie św. Mikołaja.
  7. W piątek 7 grudnia:
    • wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
    • po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  8. W sobotę 8 grudnia:
    • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  9. W niedzielę 9 grudnia:
    • po Mszy św. porannej, zmiana tajemnic różańcowych,
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Marii Fedejko,
    • o godz. 12:00 Msza św. dla dzieci,
    • po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  10. W imieniu Pana Marka składamy Bóg zapłać, za ofiary złożone w minioną niedzielę, na pomoc w zakupie „schodołazu”. Zebrano 5 tys. zł.
  11. W zakrystii można nabyć caritasowe świece na stół wigilijny, wspierając w ten sposób Dzieło Pomocy Dzieciom. Można także zabrać ze sobą „torbę miłosierdzia” i wypełnioną artykułami na święta, z dłuższym terminem przydatności, podarować osobiście potrzebującym lub złożyć w kościele, w koszu wystawionym pod chórem.
  12. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, będzie miała spotkania według ustalonych dni i godzin.
  13. Oaza zaprasza nowe osoby, na cotygodniowe spotkania w piątek. Dzieci Boże na godz. 16.30, a młodzież po Mszy Świętej.
  14. Nowa prasa katolicka znajduje się pod chórem.

Spotkania:

• Próba scholki dziecięcej w poniedziałek o godz. 17.00.
  • Wspólnota Dorosłych spotka się po Mszy Św. we wtorek.
  • Zbiórka ministrantów we środę po Mszy Świętej. Spotkanie kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00.
  • Spotkanie Studenckiego Koła KSM – u we środę o 19.30.
  • Spotkanie chóru we środę o godz. 19.00.
  • Oaza zaprasza na spotkanie cotygodniowe w piątek – również nowe osoby. Dzieci Boże na godz. 16.30. Młodzież po Mszy Świętej.