Ogłoszenia XXXIV niedziela zwykła (25.11.2018 r.)

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. We wtorek 27 listopada:
    • po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania na spotkanie organizacyjne, dotyczące udziału młodzieży w rekolekcjach przed bierzmowaniem i innych spraw. Obecność obowiązkowa.
  2. W środę 28 listopada:
    • po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Zachęcamy do składania kartek z intencjami.
  3.  W piątek 30 listopada:
    • święto św. Andrzeja Apostoła,
    • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
  4. W sobotę 1 grudnia:
    • uroczystość Pierwszej Soboty miesiąca. Zapraszamy do udziału w  nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, za grzechy naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Zbliżmy się do serca Maryi aby lepiej zrozumieć Jej troski.
  5. W niedzielę 2 grudnia:
    • Pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent to czas radosnego przygotowania na przyjście Pana w czasie świąt Jego narodzenia 25 grudnia i Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Kontynuujemy program duszpasterski na lata 2017 – 2019, w nowym roku pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.
      Zachęcamy aby przeżywać ten czas w trzeźwości. Pod chórem została wystawiona księga trzeźwości, w której można wpisywać postanowienia abstynencji,
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Danuty Kubit,
    • o godz. 12:00 Msza św. dla dzieci.
  6. W Adwencie Msze Święte roratnie o godz. 18:00. Zapraszamy na nie dorosłych, dzieci i młodzież. Rodziców i dziadków prosimy aby przyprowadzali swoje dzieci i wnuki na tegoroczne roraty w czasie, w którym będziemy chcieli przybliżyć im dary Ducha Świętego przez przykład postaci biblijnych, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce.
    • Pierwszego dnia dzieci dostaną planszę, przedstawiającą Ducha Świętego pod postacią białej gołębicy, a w kolejne dni – obrazki nawiązujące do omawianego tematu.
  7. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, będzie miała spotkania według ustalonego porządku.
  8. Nowa prasa katolicka znajduje się pod chórem. Kształtujmy swój światopogląd chrześcijański, pogłębiając wiarę i utwierdzając się w moralności ewangelicznej.