Ogłoszenia XXX niedziela zwykła (28.10.2018 r.)

1.  We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i ostatni dzień nabożeństw różańcowych. Dziękujemy za trwanie z Maryją w odpowiedzi na Jej prośbę „odmawiajcie codziennie różaniec”.
  2. W czwartek (1 listopada) Uroczystość Wszystkich Świętych.
    Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 14.00. Msza Święta o godz. 14.00 w naszej parafii zostanie odprawiona w kościele a po niej udamy się z procesją na cmentarz a tam modlitwy za zmarłych. O godz. 14.00 Msze na wszystkich cmentarzach Rzeszowa. Jak co roku możemy wesprzeć w Uroczystość Wszystkich Świętych kwestujących przy cmentarzu na rzecz schroniska Św. Brata Alberta w Rzeszowie. Każdego dnia przez cały listopad po Mszy Św. modlimy się za zmarłych z wypominek. We wszystkie niedziele listopada o godz. 16.30 różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach. Kartki wypominkowe wypełniajmy czytelnie i składajmy je w kopertach na tacę lub w zakrystii. Kartki zostały wystawione na stoliku pod chórem.
  3. Piątek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – (dzień zaduszny). Msze Św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Zyskujmy odpusty za zmarłych. Od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tzn.
    • powinniśmy mieć przynajmniej ogólną intencję zyskania odpustu
    • wzbudzić sobie wewnętrzną postawę całkowitego oderwania od grzechu, również powszedniego (a więc także od nałogu)
    • spowiedź sakramentalna. Jedna spowiedź wystarczy do zyskania odpustu w wielu dniach
    • przyjąć sakramentalną Komunię Świętą
    • pomodlić się według intencji Ojca Świętego
    • nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych
      Odpust zupełny można zyskać tylko jeden raz dziennie dla jednej z dusz cierpiących w czyśćcu. Od 9 listopada możemy zyskiwać odpusty cząstkowe.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przystąpmy jak najliczniej do spowiedzi świętej aby móc zyskiwać odpusty za zmarłych. W piątek spowiedź od godz. 17.00.
  5. Po Mszy Św. w pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Nie żałujmy czasu na spotkanie z Jezusem. On nie pozostanie nam dłużny.
  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystości Pierwszej Soboty miesiąca wynagradzając Najświętszemu Sercu Maryi za grzechy własne, rodzin naszej parafii i świata.
  7. W sobotę odwiedzimy chorych. Rozpoczniemy od godz. 9.00.
  8. Po Mszy Św. w nadchodzącą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża Pani Marii Szyszki.
  10. 1 listopada o godz. 14.00 Msza Św. za zmarłe Siostry z Róży Pani Anny Kuczmendy, 3 listopada ( w sobotę ) o godz. 18.00 Msza za zmarłe Siostry z Róży Pani Marii Szyszki, 4 listopada w niedzielę o godz. 7.00 Msza za zmarłe Siostry z Róży Pani Bronisławy Kalandyk, o godz. 17.00 za zmarłe Siostry z Róży Pani Ewy Grata.
  11. Scholka dziecięca spotka się na próbie w poniedziałek o godz. 17.00.
  12. Spotkanie Wspólnoty Dorosłych po Mszy Św. we wtorek.
  13. Zbiórka ministrantów we środę po Mszy Świętej. Kandydaci na ministrantów w piątek o godz. 17.00.
  14. Spotkanie Studenckiego Koła KSM – u we środę o godz. 19.30.
  15. Próba chóru we środę o godz. 19.00..
  16. Oaza spotka się w piątek. Dzieci Boże o godz. 16.30. Po Mszy Św. młodzież.
  17. Msza Św. dla dzieci w niedzielę o godz. 12.00
  18. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania spotkania według ustalonego porządku.
  19. Czytajmy prasę katolicką, bądźmy świadomymi katolikami, dbającymi o rozwój duchowy własny i swoich rodzin.