Ogłoszenia Niedziela Trójcy Przenajświętszej (27.05.2018 r.)

1.  We wtorek wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej Dziewicy.
  2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Centralne uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Farze Rzeszowskiej o godz. 9.00. Po Mszy św. procesja. W naszej parafii Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Na Mszę o godz. 12.00. zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci, które obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w strojach oraz inne młodsze dzieci dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Do przygotowania poszczególnych ołtarzy prosimy mieszkańców ulic:
    • I ołtarz naprzeciw Domu Parafialnego – ul. Wieniawskiego w stronę Słociny – strona lewa
    • II ołtarz koło kwiaciarni – ul. Wieniawskiego w stronę Słociny – strona prawa
    • III ołtarz koło Domu Strażaka – ul. Ćwiklińskiej
    • IV ołtarz koło blaszanej tablicy – ul. Herberta
      W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej procesja Eucharystyczna wkoło kościoła.
  3. W Uroczystość Bożego Ciała, 31 maja w Rzeszowie w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Początek godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie transmitowany w TV Trwam i w internecie.
  4. W piątek wsp. Św. Justyna, Męczennika.
  5. W sobotę Święto Rocznicy Konsekracji Katedry.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą Świętą. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00 do 18.00. Po Mszy Św. w Pierwszy Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  7. W sobotę zapraszamy na Mszę Św. Pierwszej Soboty i procesję różańcową z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Będziemy wynagradzać za grzechy, którymi jest obrażane Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi.
  8. Od godz. 9.00 w sobotę odwiedzimy chorych z sakramentem spowiedzi i komunii Świętej.
  9. W przyszłą niedzielę Różaniec poprowadzi Róża Bronisławy Kalandyk.
  10. Po Prymarii w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  11. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. inaugurującą przygotowanie do bierzmowania czyli młodzież klas VII i II Gimnazjum wraz z rodzicami.
  12. Parafia zaprasza dzieci, młodzież od V klasy Szkoły Podstawowej na jednodniowy wyjazd do Sandomierza dn. 21 czerwca. W programie miedzy innymi rejs statkiem po Wiśle, zbrojownia rycerska, taras widokowy na bramie opatowskiej, podziemna trasa turystyczna, wspólne ognisko. Wyjazd jest gratis. Zapisy w zakrystii.
  13. Można zapisywać się na 41 Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę w Grupie Św. Kazimierza. Zapisy przyjmowane są w Parafii Św. Michała Archanioła, w Katedrze, i naszej Parafii w zakrystii. Bliższe szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.
  14. Scholka Dziecięca spotka się na próbie w poniedziałek w Domu Parafialnym o godz. 17.00.
  15. Po Mszy Św. we wtorek spotkanie Grupy Duszpasterskiej Dorosłych.
  16. We środę zbiórka ministrantów i lektorów.
  17. O godz. 19.00 we środę próba Chóru Parafialnego.
  18. Spotkanie Studenckiego Koła KSM – u we środę o godz. 19.00
  19. Czwartek spotkanie duszpasterstwa Akademickiego „Grota” o godz. 19.30.
  20. Oaza Dzieci Bożych spotka się w piątek o godz. 16.30. Po Mszy Świętej młodzież Oazowa.
  21. Spotkanie Pierwszego Kręgu Domowego Kościoła we środę o godz. 18.30.