OGŁOSZENIA II Niedziela Adwentu (09.12.2018 r.)

Ogłoszenia II niedziela Adwentu (09.12.2018 r.)

1. Rozpoczynamy drugi tydzień Adwentu. Zapraszamy na Msze Św. roratnie na godz. 18.00. Niech nie braknie młodzieży i dzieci z lampionami. Dla dzieci przygotowany został program i materiały, które otrzymują do domu poświęcone Duchowi Świętemu, który czyni z naszego życia arcydzieło.
  2. Dziś obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Św. zbiórka do puszek.
  3. Po Mszy Św. możemy zabrać ze sobą pobłogosławione opłatki na stół wigilijny rozdawane przez Panie z Caritasu.
  4. W zakrystii do nabycia świece na stół wigilijny małe i duże. Możemy też nabyć piękne kalendarze misyjne na rok Pański 2019.
  5. Caritas naszej parafii ogłasza zbiórkę do kosza artykułów spożywczych do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących. W zakrystii możemy odebrać także torby miłosierdzia, które można zabrać do domu i wypełnić artykułami spożywczymi, chemicznymi i przynieść do kościoła i złożyć w koszu. Nie zmarnujmy okazji do czynienia dobra.
  6. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania rozpocznie w najbliższy piątek rekolekcje przed przyjęciem tego sakramentu w Diecezjalnym Domu „TABOR”. Rekolekcje trwają od piątku -początek godz. 18.00 do niedzieli – zakończenie obiadem o godz. 13.00. Prosimy o stosunkowo wcześniejszy przyjazd celem zakwaterowania. Rodziców prosimy o zapewnienie dziecku bezpiecznego dotarcia i powrotu z miejsca rekolekcji.
  7. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby remontowe naszego kościoła. W miesiącu ubiegłym złożono 14.620 zł. Za ofiary dziękujemy – Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu we czwartek wsp. Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy, w piątek wsp. Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
  9. Po Mszy Św. we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej.
  10. Od godz. 17.00 w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu.
  11. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Pani Ewy Grata.
  12. W poniedziałek o godz. 7.00 Msza Św. za zmarłe Siostry z Róży Danuty Kubit.
  13. 13 – go grudnia(czwartek) będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Pamiętajmy o Ojczyźnie w naszych modlitwach.
  14. W poniedziałek zbiórka scholki dziecięcej o godz. 17.00.
  15. Wspólnota Dorosłych spotka się po Mszy Św. we wtorek.
  16. Zbiórka ministrantów we środę po Mszy Świętej. Spotkanie kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00.
  17. Spotkanie Studenckiego Koła KSM – u we środę o 19.30.
  18. Spotkanie chóru we środę o godz. 19.00.
  19. Oaza zaprasza na spotkanie cotygodniowe w piątek – również nowe osoby. Dzieci Boże na godz. 16.30. Młodzież po Mszy Świętej.
  20. Msza Św. z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 12.00.
  21. Z racji na udział w rekolekcjach młodzież przygotowująca się do bierzmowania nie spotka się na cotygodniowej katechezie.