OGŁOSZENIA III Niedziela Adwentu (16.12.2018 r.)

Ogłoszenia III niedziela Adwentu (16.12.2018 r.)

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli – niedzieli „Gaudete” – wskazuje, że coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia. Teksty liturgiczne mówią o radości z przyjścia Zbawiciela. A kolekta tej niedzieli zawiera prośbę: „„spraw, abyśmy przygotowali nasze serca i z radością mogli obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia”.
    Z punktu wiedzenia wiary to przygotowanie serca jest najważniejsze. W związku z tym w naszej parafii spowiedź adwentowa we środę. Początek spowiedzi godz. 9.00 do 12.00 z przerwą od 10.00 do 10.30. Po Południu spowiedź od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą od godz. 16.30 do 17.00. Skorzystajmy jak najliczniej z sakramentu spowiedzi oszczędzając czas przed staniem w kolejkach w ostatnich dniach przed Świętami.
  2. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach dorosłych i młodzież. Msza roratnia o godz. 18.00 z Nowenną do Dzieciątka Jezus.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy Świętej.
  4. W piątek od 17.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Pani Marii Fedejko.
  6. W poniedziałek zbiórka scholki dziecięcej o godz. 17.00.
  7. Spotkanie Wspólnoty formacyjne dorosłych po Mszy Świętej we wtorek.
  8. Zbiórka ministrantów po Mszy Świętej we środę. Spotkanie kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00.
  9. Spotkanie Studenckiego Koła KSM – u we środę o 19.30.
  10. Spotkanie chóru we środę o godz. 19.00.
  11. Ruch Światło Życie zaprasza na spotkanie w piątek. Dzieci Boże o godz. 16.30. Młodzież po Mszy Świętej.
  12. Msza Św. z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 12.00.
  13. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania według ustalonych terminów.
  14. Jeszcze dziś możemy składać artykuły spożywcze, chemiczne w wystawionym w kościele koszu na pomoc dla potrzebujących przed świętami.
  15. Za ofiary dziś złożone na remont kościoła składamy Bóg zapłać.
  16. W zakrystii jeszcze do nabycia opłatki na Wigilię i świece.