Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny (30.12.2018 r.)

1. Jutro ostatni dzień starego roku. Wspomnienie Św. Sylwestra, Papieża. O godz. 17.00 Msza Święta w czasie, której podziękujemy Bogu za miniony rok. Przepraszać będziemy za nasze grzechy i prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo na Nowy Rok Pański 2019. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Za udział w tym nabożeństwie  można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. We wtorek Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zakończenie Oktawy Bożego Narodzenia. Światowy dzień modlitw o pokój. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu Duchu Przyjdź…”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze w parafii jak w każdą niedzielę.
  3. W środę wsp. Św. Bazylego i Św. Grzegorza z Nazjanzu , Biskupów i Doktorów Kościoła.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do dziękczynienia za dar Najświętszej Eucharystii w czwartek. Pierwszy piątek skłania nasze serca do uwielbienia Serca Jezusowego i przebłagania za grzechy. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 20.00. W pierwszą sobotę zapraszamy aby wynagradzać Najświętszemu Sercu Maryi za grzechy, którymi jest znieważane.
  5. Jesteśmy wszyscy po spowiedzi świątecznej. Gdyby jednak zachodziła konieczność spowiedzi można skorzystać z sakramentu w każdy dzień przed Mszą Świętą.  W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00.
  6. Po Mszy Świętej we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej.
  7. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Bronisławy Kalandyk.
  8. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską od godz. 16.00 odwiedzimy:
    • środa: ul. Strażacka,  następnie  bloki przy ul. Strażackiej 54 E;  56 C;  52 C; oraz ul. Czajkowskiego i ul. Osterwy
    • czwartek: ul. Sikorskiego 2 księży;   Bloki przy ulicy Sikorskiego 134 A, 134B, 134C, 134D, 134F, 134G, 134H, 134 I
    • piątek:  ul. Wrzosowa – 2 księży i ul. Bełzy
    • sobota od godz. 9.00 – Łany; od godz. 15.00 blok przy ul. Sikorskiego 134 E i 134 J;  od godz. 9.00 ul. Łukasiewicza – dwóch księży i po południu ul. Smosarskiej 2 księży; od godz. 9.00 ul. Daliowa, jeden ksiądz.
  9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.
  10. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta Wynagradzająca NSPJ i o intronizację w sercach ludzkich. Od Wspólnoty Intronizacyjnej.
  11. Pani Eli dziękujemy za udekorowanie kościoła na Święta. Dekoracja została nam podarowana. Bóg zapłać. A Panu kościelnemu dziękujemy za przygotowanie kościoła do obchodzenia Świąt.
  12. Ruch „Tu Kum”, który wspiera OO. Misjonarzy Kombonianów będzie rozprowadzał po Mszach Świętych w Uroczystość Trzech Króli pakiet „Kreda, Mirra i Węgielek”. Ofiara dobrowolna .