OGŁOSZENIA IV Niedziela Adwentu (23.12.2018 r.)

Ogłoszenia IV niedziela Adwentu ( 23.12.2018 r.)

1.  Kończymy Adwent. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta rano o godz. 7.00.
    Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych  i alkoholu. Wigilia Bożego Narodzenia to wyjątkowy dzień w roku. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy przeżywać w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Podziękujmy w modlitwie za dar Syna Bożego Zbawiciela świata. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie  życzenia. Wspomnijmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Podtrzymujmy piękny zwyczaj śpiewania kolęd po Wieczerzy Wigilijnej.
  2. O północy  Msza Święta  „Pasterka”.   Składka z „Pasterki” przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki.
  3. Wtorek  –  Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej o godz. 17.00.
  4. Środa  – Święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej o godz. 17.00.
  5. Czwartek – Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Piątek – Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  6. Niedziela – Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  7. Przeżywamy oktawę Bożego Narodzenia.  Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej przez najbliższe osiem dni.
  8. W najbliższą niedzielę różaniec poprowadzi Róża Pani Ewy Grata.
  9. Święta przeżywajmy z lekturą prasy katolickiej.
  10. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłą Eugenię Malicką z Róży Pani Ewy Grata.
  11. W piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. „kolędę„.
    • piątek od godz. 16.00 – ul. Strażacka i Bloki przy ul. Strażackiej (56 B); (56 C);  (54 C); (54 D)
    • sobota od godz. 9.00. – ul. Wieniawskiego i ul. Robotnicza, po południu Bloki przy ul. Strażackiej (54 B) i (54 F)
      Na spotkanie z kapłanem prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem. Na stole krzyż i dwie świece, wodę święconą wraz z kropidłem. W miarę możliwości niech wszyscy domownicy oczekują na spotkanie z duszpasterzem przynoszącym dar modlitwy i błogosławieństwa. Ofiary z racji kolędy prosimy składać w kopertach na tacę z dopiskiem „kolęda”. W czasie kolędy kancelaria czynna zaraz  po Mszy Świętej wieczornej.
  12. W najbliższy czwartek imieniny Ks. Biskupa Jana, Ordynariusza naszej Diecezji. Polecajmy Bogu w modlitwie Czcigodnego solenizanta.